Tylko oryginalna bielizna światowych marek
Najwyższa jakość i największy wybór od 2005 r.
Darmowa dostawa od 0zł
~Filtrowanie~
Zobacz więcej rozmiarów Zobacz mniej rozmiarówcechy charakterystyczne:

Lubrykanty

Lubrykant na bazie wody czy silikonu? Czym należy się kierować podczas wyboru?

Na rynku kosmetyków erotycznych znajdziemy szeroki wybór lubrykantów - zarówno tych na bazie wody, jak i silikonu. Zupełnie naturalne jest więc wahanie podczas wyboru.

Nie można jednak jednoznacznie stwierdzić, który z nich jest lepszy. Zależy to bowiem od indywidualnych upodobań, rodzaju zabawy i używanych akcesoriów czy nawet rodzaju prezerwatyw.

Zabawa i wyobraźnia - czyli dlaczego wybór odpowiedniego lubrykantu jest taki ważny?
Różne rodzaje żeli intymnych mogą w różny sposób reagować ze skórą oraz materiałem, z którego wykonane są prezerwatywy. Przykładowo - lubrykanty na bazie oleju “rozpuszczają” prezerwatywy. Powoduje to duże ryzyko pęknięcia, co podczas stosunku może bardzo skutecznie zabić klimat i odebrać nam całą frajdę z zabawy.

Unikajmy więc żeli nawilżających z zawartością oleju. Jaka jest jednak różnica pomiędzy lubrykantami na bazie wody i silikonu? Polega ona przede wszystkim na stopniu nawilżenia, który gwarantują. W różnym stopniu wpływają także na skórę.

Zbyt duże lub zbyt małe nawilżenie ma znaczący wpływ na jakość współżycia. Niepożądany wpływ na skórę z kolei może obniżyć poczucie komfortu, a w efekcie także zniszczyć cały klimat. Dlatego właśnie przed wyborem lubrykantu powinniśmy zastanowić się, jaką konkretnie zabawę planujemy - a najlepiej zaopatrzyć się w jeden i drugi, czyli jeden na bazie wody, a drugi silikonu.

Niestety nie zawsze dysponujemy taką możliwością - z różnych przyczyn. W jakich okolicznościach więc powinniśmy postawić na konkretny rodzaj żelu?

Żel intymny na bazie wody - do jakich zabaw najlepiej się nadaje?
Wśród wszelkich substancji bazowych, których używa się do produkcji lubrykantów dostępnych na rynku najbardziej naturalnym jest woda. Jej wpływ na skórę jest stosunkowo najmniejszy, co czyni lubrykanty na bazie wody najlepszym wyborem dla alergików lub osób z wrażliwą skórą.

Również w przypadku kiedy planujemy zabawy analne, powinniśmy skłaniać się bardziej w kierunku takich właśnie żeli. Wynika to z faktu, że odbyt i jego okolice są bardzo delikatne. Dodatkowo, kiedy lubrykant dostanie się nieco głębiej, niż powinien, nie ryzykujemy żadnymi niepożądanymi komplikacjami.

W przypadku seksu oralnego nie ma to aż takiego znaczenia. Wiele osób wybiera jednak lubrykanty na bazie wody, ponieważ dają one mniej “tłuste” wrażenie na języku i w jamie ustnej.

Należy jednak pamiętać o tym, że tego typu żele intymne zapewniają nieco mniejsze nawilżenie, niż ma to miejsce w przypadku tych na bazie silikonu. Kiedy więc lepiej, abyśmy zdecydowali się na zakup tych drugich?

Lubrykanty na bazie silikonu - kiedy powinniśmy ich używać?
Silikon zapewnia lepsze nawilżenie niż woda. Ma to duże znaczenie w przypadku, kiedy planujemy nieco ostrzejszą zabawę, wiążącą się z bardzo intensywną penetracją. Lubrykant na bazie silikonu będzie lepszym wyborem również wtedy, kiedy długość naszego współżycia wynosi kilkanaście minut lub więcej.

Woda bowiem wchłania się bardzo szybko i już po kilku minutach intensywnej penetracji może się okazać, że nawilżenie nie będzie wystarczające. Żel na bazie silikonu z kolei utrzymuje się znacznie dłużej, co zapewnia znacznie większy komfort nawet w przypadku bardzo długiego seksu.

Kiedy wybierzemy już odpowiedni lubrykant - warto zastanowić się nad zakupem dodatkowych akcesoriów erotycznych. Wibrator, korek lub kulki analne mogą być naprawdę interesującym urozmaiceniem dla życia łóżkowego nawet najbardziej doświadczonej pary.

pokaż więcej
112 produktów znalezionych, w tym 14 dostępnych w 24h!

Wybierz stronę   1 2

Wybierz stronę   1 2
~Obsługa klienta~
~Dlaczego my~
  • Największy wybór bielizny erotycznej
  • Unikalne marki i modele bielizny
  • 70% > produktów dostępnych w 24h
  • Sprawiedliwe zasady zwrotów
  • Tylko oryginalne produkty
Bądź na bieżąco z nowościami w e-sklepie SiSi.pl  
SSL Certificate
©2004-20 | SiSi.pl, ul. Kobielska 14/2
04-359 Warszawa, woj. mazowieckie
Tel. (22) 424 63 63, Infolinia: (0) 801 011 574
email: butik@sisi.pl
NIP: 1132246098
Nr konta: 19 1020 1127 0000 1102 0305 4822
Design: Catdesign.pl
Engine: vert.info.pl